Przewodnik, jak znaleźć odpowiednie produkty do pielęgnacji skóry dla swojego typu skóryTwoja skóra jest największym organem w Twoim ciele, co oznacza, że to, co na nią nakładasz, ma na nią bezpośredni wpływ. Na szczęście, przy tak dużej ilości dostępnych produktów, istnieje idealne rozwiązanie dla każdego rodzaju skóry. Musisz tylko wiedzieć, jak je znaleźć. Istnieje wiele różnych typów i podtypów skóry, a ustalenie, który z nich należy do Ciebie, może być trudne. Jednak uzbrojona w kilka pomocnych wskazówek i trików, nie powinnaś mieć problemu z określeniem, do którego z tych pięciu głównych typów skóry należysz. Gdy już to zrobisz, dobór właściwych produktów do pielęgnacji skóry, dostosowanych do Twoich wyjątkowych potrzeb, będzie znacznie łatwiejszy.

Sucha skóra

Jeśli masz suchą skórę, prawdopodobnie zauważysz, że Twoja skóra łuszczy się i wydaje się czerwona, pomarszczona, a może nawet łuszcząca się. Może to być spowodowane między innymi genetyką, stresem, klimatem lub zmianą diety. W przypadku skóry suchej najlepsze są produkty o bogatej, kremowej formule, zawierające substancje nawilżające. Szukaj takich składników jak olej kokosowy, masło shea, olej jojoba i aloes. Warto również rozważyć zmianę produktów do pielęgnacji skóry wraz ze zmianą pór roku. Na przykład zimą, kiedy powietrze jest zazwyczaj bardziej suche, będziesz chciała stosować bogatszy krem nawilżający niż latem.

Skóra tłusta

Jeśli masz tłustą skórę, zazwyczaj masz większe pory i bardziej tłustą cerę. Jest to szczególnie powszechne wśród nastolatków i młodych dorosłych, ale może się zdarzyć osobom w każdym wieku. Skóra tłusta może być trudna do opanowania. Istnieje jednak kilka wspaniałych produktów, które pozwalają na walkę z tym problemem. Powinieneś szukać produktów na bazie wody, które mają właściwości "kontrolowania oleju". Na przykład składniki takie jak kaolin i glinka bentonitowa mogą pomóc w kontrolowaniu stopnia natłuszczenia skóry. Unikaj produktów o kremowej konsystencji lub intensywnym zapachu, ponieważ mogą one tylko wzmagać przetłuszczanie się skóry.

Skóra mieszana

Jeśli masz skórę mieszaną, prawdopodobnie zauważysz połączenie obszarów tłustych i suchych, takich jak czoło i broda, ale nie policzki. Skóra mieszana jest prawdopodobnie najczęściej spotykanym typem skóry, więc na pewno nie jesteś sama. W przypadku skóry mieszanej będziesz chciała stosować dwa różne rodzaje produktów. Jeden do tłustych partii skóry, a drugi do suchych. Do pielęgnacji tłustych partii skóry należy stosować produkty na bazie wody, przeznaczone dla tłustych typów skóry, a do pielęgnacji suchych partii skóry - produkty o kremowej konsystencji, przeznaczone dla suchych typów skóry.

Skóra wrażliwa

Skóra wrażliwa jest często czerwona, swędząca i skłonna do wysypki. Może to być spowodowane wieloma różnymi czynnikami, takimi jak dieta, stres, alergie, a nawet pogoda. Na szczęście, wrażliwe typy skóry są bardzo łatwe do leczenia. Należy szukać produktów bezzapachowych i unikać składników takich jak alkohol i mentol. Szukaj produktów, które są również hipoalergiczne i przeznaczone dla wrażliwych typów skóry. Szukaj produktów, które są również zaprojektowane jako delikatne i nie wysuszające. Możesz również wypróbować oczar wirginijski lub aloes.

Skóra dojrzała

Z wiekiem Twoja skóra przechodzi wiele zmian. Jedną z najbardziej zauważalnych zmian jest to, że Twoja skóra staje się bardziej sucha i pomarszczona. Jeśli przez całe życie dbałaś o swoją skórę, prawdopodobnie nie zauważysz tych zmian aż tak bardzo. Jeśli nie, będzie tylko gorzej. Będziesz chciała stosować zabiegi pielęgnacyjne przeznaczone dla starszych typów skóry. Pomoże to odwrócić szkody wyrządzone przez lata i sprawi, że Twoja skóra pozostanie zdrowa i będzie wyglądać młodo jak najdłużej.